o tym co gdzie i jak

wszystko o wszystkim i o niczym, także o klimatyzacji


  przekręt na dług

  Share

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 42
  Join date : 02/02/2013

  przekręt na dług

  Pisanie  Admin on Czw Mar 20, 2014 4:00 pm

  Nawet 350 tys. zł zyskała firma deweloperska na skupie 1,5 mln zł długów swoich podwykonawców. To największa tego typu akcja na dlugi.info i, jak widać na przykładzie, dobry sposób na pozbycie się zatorów płatniczych. Fajny patent, nie płacić podwykonawcom, a jak popadną w długi, za grosze skupować ich wierzytelności, istne perpetum mobile. Czyli jak rozumiem nowy sposób na biznes i "recepta podana na tacy" 1 - realizować wielkie przedsięwzięcia 2 - nie płacić podwykonawcom 3 - podwykonawcy nie mając kasy nie zapłacą swoim dostawcom 4 - odszukać dostawców (wierzycieli) naszych podwykonawców 5 - skupić zobowiązania podwykonawców za pół ceny od ich wierzycieli 6 - zostać "orłem biznesu" gratuluję promowania złodziejstwa. Czyli nie płacili wykonawcom, a ci nie mieli jak zapłacić za materiały budowlane. Zatem wykonawcy dostali po dupie i trochę również sprzedawcy materiałów budowlanych. Czyli deweloper ich załatwił. I czym tu się chwalić? Ale czemu nie podajecie nazwy tego nieuczciwego dewelopera? Nie ma czegoś takiego że wszyscy są zadowoleni to jest kolejny przekręt by wydoić ludzi którzy i tak nie wiążą koniec z końcem bo komornik pozajmował konta, dom, samochód za 30% wartości to że dał się wkręcić jakiemuś bankowi gdzie za 200tys musi spłacić 400tys a że miał problemy finansowe stracił wszystko i dalej jest winny 100tys he he Polska to kraj szwindli i bezprawia

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 42
  Join date : 02/02/2013

  Re: przekręt na dług

  Pisanie  Admin on Czw Mar 20, 2014 4:03 pm

  W takim przypadku powinni jeszcze zapłacić VAT od różnicy (zamiast podwykonawcy). Inaczej jest to bezwzględna metoda na rozwalanie normalnych firm... Ciekawe, że sprzedają nieistniejące długi. Długi wyssane z palca. Potem taka firma je kupi i do e-sądu. Ten wcale nie patrzy na nie dokładnie, tylko wystawia nakaz płatniczy bez zawiadomienia drugiej strony. Wtedy przychodzi nagle decyzja komornicza o zajęciu poborów. Spróbujcie to wtedy odkręcić. Taka jest ta nasza sprawiedliwość. I to jest chora hydraulik Warszawa Polska. Deweloper nie płaci podwykonawcy(bo ma to gdzieś) a czeka kiedy podwykonawca nie wywiązuje się z płatnościami wobec hurtowni, no bo nie ma kasy bo deweloper nie zapłacił, deweloper wykupuje dług podwykonawcy od hurtowni za grosze i w hydraulik Warszawa ten sposób płaci podwykonawcy. I wszystko w majestacie prawa. Ale ten deweloper jeszcze nie wie że za rok może dwa sam padnie bo tymi działaniami się wpisuje na inną czarną listę, i wszyscy będą jego mieli w d....e. czyli deweloper "kupił" niewolników - będą pracować, aby odpracować, a deweloper będzie naliczał odsetki karne i git - wszystko w świetle prawa... szczerze powiem, że nie popieram migających się dłużników i rozumiem wierzycieli chcących odzyskać swoje wierzytelności I niby do czego to ma prowadzić,jeszcze większy syf niż był się zrobi a upublicznianie długów prywatnych osób to już żenada i nie wiem czy to jest takie w porządku,ktoś się tym musi zainteresować na poważnie poza tym naszym śmiesznym rządem

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 42
  Join date : 02/02/2013

  Re: przekręt na dług

  Pisanie  Admin on Czw Mar 20, 2014 4:06 pm

  "Takiej transakcji na dlugi.info jeszcze nie było. Jeden z dużych polskich deweloperów, zamiast płacić firmom podwykonawczym za wykonane przez nie usługi, znalazł ich dłużników." Takich dziennikarzy też nie było do tej pory, takich ktorzy nie odróżniają dłużnika od wierzyciela. Taki przekręt robiono z rolnikami jedna firma skupuje płody rolne druga sprzedaje nawozy i środki do produkcji rolnej. Zastawem zwykle jest ziemia po windykacji wystarcz zapłacic za skupione płody i przeprosić za zwłokę. Stary numer. mechanizm jest prosty. Mam układy i biore duzy obiekt do wykonania.Wiadomo,że nie mam sił własnych-więc zawieram umowy z podwykonawcami na świadczenie dla mnie usłuyg-ale ze wskazanych projektem materiałów i współpracujacej z nami hurtowni. Wczesniej jestem umówiony z hurtownia ,że .........i tu jest cała zachwostka
  daja moim podwykonawcom długie termiby płatności na umówionych przeze mnie warunkach i cenach. Realizacja inwestycji trwa-ja płace solidnie pierwszą transze, druga i nagle-zator.Hurtownie natychmiast zadaja zapłaty i mają gotowe pozwy.Ja w umowie mam zastrzezone,że pełna płatnośc po zakończeniu inwestycji i z kasa dla podwykonawców stop. Teraz -najmuje kancerarie prawna-która w moim imieniu prowadzi postepowanie ugodowe-w którym to podwykonawcy zgadzaja sie na daleko idace ustepstwa-bo komornik wisi na majatku. W tym czasie kancelaria juz odkupuje wierzytelności od hurtowni-po cenach wczesniej uzgodnionych-a moze nawet z małym jeszcze upustem. Ja rozliczam sie z podwykonawcami ich długami odsuwając od nich widmo katastrofy finansowej,sam jestem bogatszy o róznice w cenie materiałów -a wynegocjowana cena oraz mam w 3/4 wykonana inwestycje za friko................Tyle w temacie. I take Polske walczyła nasz styropianowa solidarnośc-proste?

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 42
  Join date : 02/02/2013

  Re: przekręt na dług

  Pisanie  Admin on Nie Gru 07, 2014 9:27 pm

  Mechaniczna Pomarańcza (Clockwork Orange) czy Żądło (Sting) to tylko [mniejsze ;-)] pół biedy przy takiej n.p. Szklanej Pułapce (Die Hard)!
  Art.Czy to co piszesz w tym tekście jest komuś w ogóle potrzebne? Bo ja tak powiem. Normalne jest, że co kraj to obyczaj i tym samym – co kraj to inny rodzaj humoru i tekstów. W różnych krajach różni bohaterowie komiksów choćby, są inaczej odnierani i są bohaterami innych żarótów i kontekstów tych żartów. Więc przestrzań iskrzyć AUTORZE, bo nie da siepo prostu tak tłumaczyć by odnieść całkowicie pierwotny sens. Musiłby być jednocześnie komentarz wyjaśniający np. o wprzyzwyczajeniach amerykanów do potterów czy tam innych nocników…
  Nie rozumiem, dlaczego w polskiej TV nakładany jest głos lektora na oryginalną ścieżkę dźwiękową? Przecież to jest barbarzyństwo oraz naruszenie praw autorskich przez dewastację działa artystycznego ! Filmy dla dzieci mogą być przecież dubbingowane, a reszta Polaków umie przecież czytać, nawet dziś, mimo drastycznego spadku poziomu szkolnictwa. Chyba, że rząd przygotowuje nas na masowy analfabetyzm na zasadzie, że analfabetami to łatwiej jest rządzić.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 42
  Join date : 02/02/2013

  Re: przekręt na dług

  Pisanie  Admin on Nie Gru 07, 2014 9:28 pm

  Jeśli chodzi o tłumaczenie tytułu serialu to bardzo się mylisz. “The Big Bang Theory” jest oczywiście teorią naukową, jednak jest to też gra słów o czym zresztą właśnie mówi ten artykuł. Słowo “bang” w języku angielskim oznacza:Czy naprawdę autor tego artykułu wierzy w to, że seriale oglądane są w telewizji? Jest to serial, jak sam wspomniał, nastawiony głownie na geeków, którzy doskonale rozumieją zawarte w nim aluzje i z pewnością nie są to osoby śledzące program tv żeby trafić na nowy odcinek serialu. Wszystko to mają w sieci, z napisami, w oryginale, jak chcą. Żaden problem z tłumaczeniem i lektorem w ogóle nie ma tu miejsca.
  stukać – to bang [wulg.] (też: to screw)
  dmuchać(seks) [pot.] – to bang [wulg.] (też: to screw).
  Wydaje się to oczywistym ale widzę, że może nie jest i dlatego jest źle odbierane. Nie mam absolutnie nic do osób, które uważają serial za denny i głupi, ale atakowanie go przez własną niewiedzę jest przynajmniej nieodpowiednie.
  Natomiast, jeśli mówimy o absurdzie wielu sytuacji i relacji przedstawionych w serialu to właśnie na tym opiera się cała zabawa, rozrywka i komizm. Dokładnie na tym o czym ty piszesz.
  Jeśli już mówimy o adekwatności nauki w serialu to dużo się niestety nie wypowiem. Nie wiem dużo na ten temat jakkolwiek próbuję się w tym kierunku kształcić, ale wiem, że jest wiele osób ze staffu, które bacznie obserwują każdy wzór napisany na tablicy, każdą wypowiedź wypowiedzianą przez bohaterów i każdy najmniejszy szczegół. I wiem również, że nie wielu ludzi skarży się na mijanie się nauki z prawdą w nim, wiele rzeczy jest przerysowanych (jak znalezienie nowego pierwiastka, udowodnienie go przez chińczyków itd.) ale nigdy nie nie prawdziwych.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 42
  Join date : 02/02/2013

  Re: przekręt na dług

  Pisanie  Admin on Nie Paź 18, 2015 9:08 pm

  W 2014 r. gospodarka urosła o 3,3 proc., a nie o 3,4 proc. jak szacowano wcześniej. Deficyt sektora finansów publicznych wyniósł 3,3 proc. PKB, a nie 3,2 proc. - poinformował w piątek w komunikacie GUS. Jednocześnie dług publiczny sięgnął 50,4 proc., a nie 50,1 proc.

  Główny Urząd Statystyczny zweryfikował w piątek wcześniejsze szacunki dotyczące PKB, wysokości deficytu sektora finansów publicznych oraz długu publicznego w relacji do PKB.

  Urząd wyjaśnił, że rewizja PKB za lata 2010-2014 wynika kontynuacji prac nad wdrożeniem nowych międzynarodowych standardów metodycznych oraz wdrożenia innych zmian metodycznych, a także wykorzystania danych ostatecznych dla roku 2013 i zaktualizowanych danych źródłowych dla roku 2014.

  "Średnioroczne tempo wzrostu PKB w okresie objętym rewizją, w porównaniu z danymi publikowanymi wcześniej (przed obecną rewizją), zmieniło się nieznacznie - spadek o 0,1 pkt. proc." - podał GUS. Tym samym w zeszłym roku PKB wzrosło o 3,3 proc., a nie o 3,4 proc., w 2013 r. o 1,3 proc. a nie o 1,7 proc. Rok 2012 zamknął się wynikiem 1,6 proc. (a nie 1,8 proc.), a w roku 2011 gospodarka wzrosła o 5 proc., a nie 4,8 proc., jak szacowano wcześniej.

  Admin
  Admin

  Liczba postów : 42
  Join date : 02/02/2013

  Re: przekręt na dług

  Pisanie  Admin on Nie Paź 18, 2015 9:09 pm

  Jest dobrze, jest bardzo dobrze. Na stronie internetowe PUP Białystok wyświetla sie 20 ofert pracy. Około 16-18 to propozycje pracy za najniższa krajową. 12-13 z tych 20 to praca na czas określony lub umowa zlecenie. Jest dobrze, jest bardzo dobrze. Rodzina typu 2+2 ma szansę zarobić średnią krajową. Ciekawostki z innych portali: propozycja dla opiekunki- praca za 4 zł/h po 4 godziny dziennie od g6 do 8 i od 16 do 18, zatrudnię handlowca- wymagania własny samochód i własna baza klientów, pomocników budowlanych zaterudnie- stawka 10 zł/h gotowość do relokacji. I jest jeszcze hit: franczyza z wkładem 50 tys- franczyzodawca gwarantuje know- how i materiały promocyjne. Jest dobrze, jest bardzo dobrze. Może być tylko lepiej 25% jakpodaja oficjalnie ,z tym ze jakis tam ekonomista stwierdzil ze sa nie doszacowane i moga wiecej,zeby sie nie rozpisywac im wiekszy udzial szarej strefy w PKB tym wieksze kary dla kraju jakie musi ponies dla uni

  Sponsored content

  Re: przekręt na dług

  Pisanie  Sponsored content


   Obecny czas to Wto Lis 21, 2017 4:13 am